O mnie

Z wykształcenia pedagog, nauczyciel edukacji artystycznej. Z zamiłowania fotograf i trener psów. Szkoleniem psów zajmuję się od 2014 roku a uprawnienia nabyłam w Psiej Wachcie w Poznaniu. Do spełnienia swoich marzeń, zmotywowała mnie moja suczka o imieniu Molly, która pojawiła się po stracie 14 letniego przyjaciela.

Szkolenie opiera się wyłącznie na pozytywnych metodach. Stosuję dużo pochwał jak i nagród. Pies ma kojarzyć zajęcia z czymś przyjemnym. Pomagam budować prawidłową relację pies-człowiek, jak i również ją naprawić. Jak? Między innymi: wyjaśniam jak zrozumieć mowę ciała i zachowania psów, wskazuję jak wydawać psu zrozumiałe polecenia. Najważniejsze by pamiętać, że na szkolenie nigdy nie jest za wcześnie ani za późno! 🙂

Oferta zajęć

Spacery socjalizacyjne

Socjalizacja jest to niezbędny element psiej edukacji. Pies musi nauczyć się jak komunikować się z innymi psami. Jedną z potrzeb psa, jest przebywanie w towarzystwie innych psów. Szczenięta i dorosłe psy swoje potrzeby zaspokajają w inny sposób. Szczenięta posiadają wyższy poziom energii niż psy dorosłe, chcą się bawić, biegać. Pies dorosły oczywiście też chce się bawić i biegać, jednak bardziej uważa na to czy potencjalny kompan chce w tym uczestniczyć, bądź kiedy ma np. już dość i chce odpocząć. Tego wszystkiego nie nauczymy my ludzie, lecz psy.

Niestety zdarza się również tak, że dorosłe psy nie doświadczyły takich lekcji od swoich starszych rówieśników, kiedy były młode. Często przejawiają zachowania lękowe, agresywne, które również mogą być na tle lękowym.

Spacery socjalizacyjne są zarówno dla młodych jak i dorosłych psów, które odbywają się w towarzystwie zrównoważonych dorosłych osobników – ciotki i wujkowie.. Dzięki temu, mogą uczyć się odpowiednich zasad życia w grupie, komunikacji. My ludzie, nie jesteśmy w stanie psa tego nauczyć. Zabierając psa na spacer do centrum miasta, gdzie jest dużo osób, tramwaje, autobusy, nie socjalizujemy psa. Ten proces nazywa się habituacją, czyli polega ona na stopniowym zanikaniu reakcji na powtarzający się bodziec. Krótko mówiąc, uczymy psa jak ignorować np. samochody, rowerzystów, biegaczy.

Podczas spacerów psy w każdym wieku uczą się od siebie poprzez naśladownictwo i obserwację. Dzięki nim pies poradzi sobie w każdej sytuacji i pomogą komunikować się w odpowiedni sposób z innymi psami.

Szkolenie podstawowe

Zajęcia skierowane do młodych i dorosłych psów, ale również dla właścicieli czworonogów, by lepiej się z nimi komunikować.

Czego nauczy się Twój pies? M.in:

 • reakcji na swoje imię
 • chodzenia na luźnej smyczy
 • skupienia uwagi na przewodniku
 • siad, waruj, zostawanie w pozycjach
 • do mnie, stój, puść, łap
 • kontrolować swoje emocje – z wysokiego pobudzenia przejść w stan wyciszenia
 • sygnału neutralnego

Czego nauczy się właściciel?

 • jak zbudować więź, zaufanie i super relację ze swoim czworonogiem
 • rozumieć zachowania swojego psa
 • obserwacji psa – rozpoznanie stresu i jak pomóc w takiej sytuacji psu
 • rozróżniać co jest prawdziwym problemem psa a co naturalnym zachowaniem – w zależności od wieku i poziomu rozwoju psa